Pożegnanie lata w Ząbkach

W minioną sobotę mieszkańcy Ząbek i ich goście pożegnali lato. Piknik rodzinny Pożegnanie Lata w Ząbkach został powiązany z obchodami rocznicy 100-ecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 20-leciem działalności Samorządu Terytorialnego oraz zbliżającą się setną rocznicą Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego i Burmistrz Miasta Ząbki.

Pierwsi uczestnicy tego wyjątkowego, przygotowanego z dużym rozmachem przez firmę Maximus Events, wydarzenia pojawili się na Stadionie Miejskim Dozbud Arena już przed godziną 15 i z niecierpliwością oczekiwali na zapowiedziane w programie atrakcje. A było ich nie mało.  Piknik rozpoczęły pokazy członków sekcji sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz występy sekcji tanecznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach.

Ogromny aplauz widzów zdobyły podopieczne Darii Sadowskiej, trenerki i choreografki tańca nowoczesnego. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja brazylijskiej sztuki walki capoeira w wykonaniu wychowanków Agaty Kołodziej. Tradycyjnie już na ząbkowskim pożegnaniu lata nie mogło zabraknąć pokazów aikido, filipińskich sztuk walki i karate kyokushin.  Trenerzy Mariusz Seroczyński (aikido) i Robert Kwiatkowski (filipińskie sztuki walki) i Marcin Sieradzki (karate kyokushin) mogą być dumni z umiejętności swoich zawodników, które na twarzy nie jednego widza wywołały wyraz szczerego podziwu. Część sportową uzupełniły także pokaz fitness i Indoor cycling.

Kilka minut po godzinie 16 mieszkańcy Ząbek odtańczyli Poloneza. Taneczną kolumnę poprowadził Daniel Kołodziejczyk w parze z Małgorzatą Zyśk, wice burmistrz Ząbek. Barwny korowód tancerzy w pięknych strojach stanowił preludium do części patriotycznej sobotniego eventu –  inscenizacji historycznej zatytułowanej. „Chrzest Polski”, której reżyserem jest Anna Kozioł, a aktorami mieszkańcy Ząbek.  Na scenie wystąpili m.in. radni Grzegorz Siwek i Artur Wałachowski, który wcieli się w rolę biskupa. Na scenie w roli brata Mieszka I wystąpił też Robert Perkowski, burmistrz Ząbek. Profesjonalizm artystów i ich zaangażowanie publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Kolejnym punktem programu były długo wyczekiwane występy zespołów muzycznych, w tym gwiazd wieczoru – grupy Red Guitars, która zagrała covery największych przebojów Czerwonych Gitar i zespołu Boys.  Przed ząbkowską publicznością wystąpili również DJ Rachel, Keity,  Luka Rosii, Skaner  i American Boy. Koncert prowadziła Keity.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby każdy, kto zdecydował się wziąć udział w sobotnim wydarzeniu miło spędził czas. Specjalnie dla zgłodniałych po pełnym wrażeń dniu zorganizowano strefę gastronomiczną, gdzie można było zregenerować siły.
Wypełniony po brzegi ząbkowski stadion i doskonałe nastroje uczestników trwającego do późnych godzin Pożegnania Lata w Ząbkach świadczą o tym, że takie wydarzenia są w naszym mieście potrzebne.

Pełna relacja

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *